anasayfa kurumsal Tohumculuk ve Zirai Ürünler Foto Galeri & Download Bize Ulaşın


 
- Kurumsal
- Haberler
- Tanıtım Video

 

 

TAREKS HABERLER


Şirketimiz çeşitli temaslarda bulunmak üzere Hırvatistan’a ziyaret gerçekleştirdi.

Tareks Genel Müdürü Burhanettin TOPSAKAL Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Dr. Fahrettin POYRAZ, Genel Müdür Yardımcısı Muaz SAKA, Özel Kalem Müdürü Sinan BAYSAL ve Şirketimiz Dış Ticaret Sorumlusu Göktan ÖZDEMİR’den oluşan heyet ile birlikte ticari ve teknik işbirliği konusunda temaslarda bulunmak üzere Sırbistan’a, Osijek Tarım Enstitüsü kuruluşlarının 140.yılı kutlamalarına katılmak içinde Hırvatistan’a ziyaretlerde bulundu.

Heyet şirketimiz ile uzun yıllardır karşılıklı güvene dayanan teknik ve ticari işbirliğinin sonucu olarak davet edildikleri Osijek Tarım Enstitüsü kuruluşlarının 140.yılı kutlamalarına katılmak üzere Hırvatistan’a geçti.

30 Kasım’da gerçekleştirilen kutlamalarda bir konuşma yapan Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Dr. Fahrettin POYRAZ, “ Şirketlerimizden Tareks ile Osijek Enstitüsünün 20 yıllık iş birliğini başladığı ilk günden bu yana destekliyor ve yaşanan olumlu gelişmeleri takdirle karşılıyoruz. Bu 20 yıllık süreçte iki kıymetli kurum arasındaki teknik ve ticari iş birliği, Altınova’da Mısır Islah İstasyonu’nun kurulmasıyla daha da ileriye taşınmıştır. Geldiğimiz noktada Mısır Islah İstasyonunda Osijek Enstitüsü ve Tareks araştırmacıları her sene yüzlerce çeşit deneyip en iyi sonuç verenlerin bölgesel denemeleri yapılarak tescil başvuruları yapılıp Türkiye pazarına sunulmaktadır.” dedi.

Bugün Tarım Kredi Kooperatiflerinde satılan mısır tohumluklarının önemli bir kısmını bu çeşitlerin oluşturduğuna dikkat çeken POYRAZ, “ Hem Osijek Enstitüsü hem Tareks bu iş birliğinde son derece şeffaf ve dürüst bir şekilde ilerlemektedirler. Osijek Enstitüsü ve Tareks’i bu iş birliğindeki başarılarından dolayı kutlar, bu mutlu günlerinde Osijek Enstitüsü ailesini kuruluşlarının 140.yıllarından ötürü tebrik eder,  nice uzun yıllar başarılarının devamını dilerim.” İfadelerini kullandı.

Yapılan diğer konuşmalar ve gerçekleştirilen ödül töreninde Tarım Kredi Kooperatifleri şirketimiz adına Dr. Fahrettin POYRAZ’a teşekkür plaketi takdim edilmiştir. Daha sonra Heyet Hırvatistan’dan ayrılarak ülkemize döndü.

 

TAREKS
Tarım Ürünleri Araç Gereç İthalat İhracat ve Tic. A.Ş.
© 2008 Resmi İnternet Sitesi
Adres : Kazakistan Cad. (4.Cad.) no:136/4-5-6 Emek / Ankara
Tel : 0 312 215 80 05
Faks : 0 312 223 13 77