anasayfa kurumsal Tohumculuk ve Zirai Ürünler Foto Galeri & Download Bize Ulaşın


 
- Kurumsal
- Haberler
- Tanıtım Video

 

 

TAREKS HABERLER


KATAR 5. ULUSLARARASI TARIM FUARIN’A KATILDIK

22-25 Mart 2017 tarihleri arasında Doha Katar’da gerçekleştirilen 5. Uluslararası Katar Tarım Fuarı Agriteq’e Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, TSÜAB, Şirketimiz Tareks ve diğer Tarım Kredi Kooperatifleri İştiraklerinden Gübretaş, Tarkim, İmece Plastik olarak katılım gerçekleştirilmiştir.

Fuar açılışı Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş, Müsteşar Yardımcısı Mehmet Hadi TUNÇ, Katar Çevre ve Şehircilik Bakanı Mohammed bin Abdullah bin Metab Al-Rumaihi, Fao temsilcisi Jose Graziano Da Silva tarafından yapılmıştır.

Katar’ın tarıma yatırım yapma isteğinden dolayı tarım ülkede gelişme göstermektedir. İki ülke arasındaki iyi ilişkilerden dolayı Türkiye’den daha fazla ürün ithal etmek istedikleri hem bakanlık yetkilileri hem de özel sektör tarafından aktarılmıştır.

Fuar katılımcıları arasında tarım, peyzaj, sera ekipmanları, tarımsal mekanizasyon ve sulama sistemleri firmaları ağırlıkta olmakla beraber yöresel ürünler firmaları da yer almaktaydı.

Şirketimiz ürünlerinden şeker mısırı ilgi görmüş olup birkaç firma ile deneme materyeli gönderilmesi konusunda mutabık kalındı.  Ayrıca fuar ziyaretçilerinden farklı ülkelerde faaliyet gösteren firmalardan teknik ve ticari iş birliği konusunda talepler olmuştur. Bu firmalar ile temaslarda bulunulacaktır.

 

TAREKS
Tarım Ürünleri Araç Gereç İthalat İhracat ve Tic. A.Ş.
© 2008 Resmi İnternet Sitesi
Adres : Kazakistan Cad. (4.Cad.) no:136/4-5-6 Emek / Ankara
Tel : 0 312 215 80 05
Faks : 0 312 223 13 77