anasayfa kurumsal Tohumculuk ve Zirai Ürünler Foto Galeri & Download Bize Ulaşın


 
- Kurumsal
- Haberler
- Tanıtım Video

 

 

TAREKS HABERLER


TAREKS A.Ş. SÖZLEŞMELİ ÇİFTÇİ SERTİFİKALI TOHUMLUK
ÜRETİMİ EĞİTİM TOPLANTISI

23 Mart 2017 / ÇORUM

Şirketimizin TKK ortakları ile sözleşmeli sertifikalı tohumluk üretim merkezlerinden biri olan Çorum Şubesinde, çiftçiler ile 23.03.2017 tarihinde sertifikalı tohumluk üretimi eğitim toplantısı düzenlenmiştir.

Eğitim toplantımıza Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü E. Erfaz ERMİŞ Çorum Ziraat Odası Başkanı Mehmet SAYAN, TTKK Merkez Birliği Genel Müdürlüğü Pazarlama Daire Başkanı G. Hakan ŞAHİN, TTKK Ankara Bölge Müdürü Veli ALTUNKAŞ ve TTKK Samsun Bölge Müdür Yardımcısı Şems KALEM Tarım Kredi Kooperatifi yetkilileri ile sözleşmeli sertifikalı tohum üretimi yapılan çiftçilerimiz katılmıştır.

 

Eğitim toplantımıza açılış konuşması yapan;

 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü E. Erfaz ERMİŞ:

 

“Bazı stratejik tarımsal ürünlerin Çorum’da sertifikalı tohumluk üretimlerinin yapılacağını ve soya ile nohut üretimi içinde Çorum’da çalışma başlattıklarını açıkladı; Tarım Kredi Kooperatiflerine ve Şirketimize Çorum’daki tarımsal faaliyetlere verdikleri destek nedeniyle teşekkür etti.“

 

Şirketimizin Genel Müdür Yardımcısı Kamil Yılmaz:

 

“Tohumluk üretiminin stratejik bir konu olduğunu, bu bilinçle Tareks’in AR-GE çalışmalarına önem verdiğini, çiftçilerin sertifikalı tohumluk ihtiyaçlarının tamamına yakın bölümünü ithalatla değil kendi üretimlerinden karşılandığını, tohumluk ihracatı da yaptıklarını ifade etmiş olup, ayrıca Çorum’a müjde niteliğinde bir bilgiyi de paylaşarak; Tareks’in Nohut tohumluğu üretimlerini 2017 yılından itibaren Çorum’a kaydıracağını açıklamıştır.”

 

TTKK Ankara Bölge Müdürü Veli ALTUNKAŞ:

 

“Alaca’da tohumluk bakliyat üretimlerine tekrar başlandığını, hububat ve bakliyatta olduğu gibi kendi tohumumuzu üretebilir hale gelmeyi hedeflediklerini belirtmiştir. Ortaklarımızın girdilerini karşılamanın yanında onların eğitimine de önem verdiklerini ifade etti.”

TTKK Merkez Birliği Genel Müdürlüğü Pazarlama Daire Başkanı G. Hakan ŞAHİN:

“Tarım Kredinin ülkemizin en büyük çiftçi ailesi olduğunu ve 1625 kooperatifimiz ve yaklaşık beş bin çalışanımızla çiftçimizin sorunlarını gidermek için sahada olduklarını ifade etmiştir.”

 

Açılış konuşmalarını, teknik sunumlar izlemiştir. Teknik sunumlarda, Tareks’in mevcut ve yeni çeşitlerinin tanıtımı yapılmış; hububat tarımı ile ilgili sunumla çiftçilerimize en iyi verim ve kalite için tarımsal uygulamalar konusunda bilgilendirme yapılmış ve son olarak sertifikalı tohumluk üretiminde dikkat edilmesi gereken konularda çiftçilerimiz bilgilendirilerek kaliteli tohumluk üretiminin önemi vurgulanmıştır.

 

2017 Yılının Bereketli Bir Yıl Olması Dilekleri İle Toplantı Sona Ermiştir.    

 

TAREKS
Tarım Ürünleri Araç Gereç İthalat İhracat ve Tic. A.Ş.
© 2008 Resmi İnternet Sitesi
Adres : Kazakistan Cad. (4.Cad.) no:136/4-5-6 Emek / Ankara
Tel : 0 312 215 80 05
Faks : 0 312 223 13 77